У серпні, разом із початком місяця, на українців традиційно чекають зміни. Вони будуть стосуватися різних сфер життя. Підприємці в Україні зіткнуться з великою кількістю змін та нововведень у серпні. Окрім загальної мобілізації та воєнного стану, що створює нові виклики для строковиків, вони також зіткнуться зі збільшеними податковими виплатами.
Нові умови можуть вплинути на переселенців, які можуть лишитися без частини виплат, та пенсіонерів, які можуть отримувати додаткові доплати. Підприємці, у свою чергу, будуть змушені змінити свої фінансові стратегії, адаптуватися до нових умов та сплачувати більші податки для підтримки країни в умовах воєнного стану.
Давайте розбиратися, до чого готуватися мешканцям країни у наступному місяці.
Мобілізація
У серпні продовжать залучати військовозобов'язаних громадян до військової служби у ЗСУ, які придатні за станом здоров'я та не мають відстрочки. Однак Верховна Рада внесла зміни до правил надання відстрочення від мобілізації.
Попередньо відстрочку мали право отримувати особи, чиї родичі мають інвалідність I або II групи. Тепер вона можлива лише у випадку, якщо в сім'ї військовозобов'язаного немає інших осіб, здатних утримувати особу з інвалідністю.
Також набув чинності закон, що дозволяє військовослужбовцям строкової служби добровільно стати мобілізованими. Військовослужбовці, які перебувають на службі понад встановлені терміни та прослужили не менше шести місяців під час дії воєнного стану, можуть за бажанням бути переведені до категорії мобілізованих.
Постанова про бронь військовозобов'язаних також була змінена, розширивши сфери, які можуть надати працівнику відстрочку.
До того ж починаючи з 1 серпня, передбачається запровадження щомісячної додаткової винагороди для строковиків.
Повістки можуть вручати:
- особисто під підпис за місцем проживання військовозобов'язаного
- в громадських місцях.
- роботодавець, якщо відповідний наказ надійшов від начальника районного/обласного ТЦК.
Доплати пенсіонерам
У серпні цього року відбудуться одноразові доплати до Дня незалежності України для певних категорій українських пенсіонерів. Ця грошова надбавка буде надана ветеранам війни та жертвам нацистських переслідувань, а також ветеранам російсько-української війни та членам сімей загиблих.
Зазвичай такі виплати були присвячені Дню перемоги та здійснювались у травні, однак цього року Кабмін прийняв рішення перенести їх на серпень.
Крім того, грошові надбавки також отримають пенсіонери з інвалідністю, що ще більше розширить коло отримувачів цих важливих доплат.
Ці допомоги є важливим знаком визнання та підтримки для цих осіб, які вклали свої зусилля та жертви у захист країни та боротьбу за свободу. Це також сприяє поліпшенню їхнього матеріального стану та допомагає забезпечити достойний рівень життя для тих, хто був активно залучений до важливих подій в історії України.
Виплати переселенцям
Починаючи з 1 серпня 2023 року, всім внутрішньо переміщеним особам, які вже отримують допомогу, автоматично продовжиться щомісячна виплата ще на пів року, до кінця січня 2024 року.
Допомога буде продовжуватися для всіх переселенців, що проживають в Україні та визнані внутрішньо переміщеними особами, в розмірах:
- 3 тис. грн для осіб з інвалідністю та дітей;
- 2 тис. грн для інших осіб.
Ця ініціатива призначена для забезпечення підтримки тим, хто потребує допомоги та опору під час важких періодів. Не потрібно здійснювати жодних додаткових дій, щоб продовжити отримання виплат — вони будуть автоматично здійснюватися для громадян 15 та 28 числа кожного місяця.
З початку вересня переселенці, які здійснили наступні дії, ризикують втратити допомогу:
- Придбання нового автомобіля, за винятком випадків, коли автомобіль був переданий на потреби ЗСУ.
- Купівля майна на суму понад 100 тис. грн, включаючи земельні ділянки, квартири, будівлі, цінні папери, віртуальні активи, іноземну валюту, банківські метали, техніку та інші предмети.
- Мати кошти на депозитному банківському рахунку, перевищуючи 100 тис. грн.
- Володіти житлом на території поза зоною бойових дій, розрахованого на площу понад 13,65 кв. м на одного члена сім'ї.
Допомога потерпілим від підтоплення: список розширили
Уряд розширив список громадян, які постраждали внаслідок підтоплення після підриву Каховської ГЕС, та можуть отримати одноразову допомогу у розмірі 5 тис. грн.
Тепер громадяни зазначеного списку можуть отримати одноразову грошову допомогу незалежно від їхнього статусу реєстрації чи отримання щомісячних виплат на проживання.
Громадяни, які підпадають під критерії для отримання допомоги, мають звернутися до органів соціального захисту до 31 серпня 2023 року (включно).
При зверненні необхідно надати наступні документи:
- Документ, що посвідчує особу, такий як паспорт або інші документи, що мають юридичну силу.
- Документ, який підтверджує реєстраційний номер облікової картки платника податків.
- Свідоцтва про народження дітей (в разі потреби).
Заяву на отримання допомоги можна подати у будь-якому управлінні соціального захисту.
Виплати від ADRA Ukraine
Жителі Херсона та Херсонської області, чия нерухомість постраждала внаслідок підриву Каховської ГЕС, можуть звернутися за фінансовою допомогою до благодійної організації ADRA Ukraine.
Для отримання допомоги необхідно надати акт чи офіційний документ, який підтверджує збитки. Українці, чия зареєстрована адреса була зазначена у постраждалих районах, можуть отримати допомогу у розмірі 6600 гривень на кожного зареєстрованого члена сім'ї.
Спочатку треба звернутися за консультацією на гарячу лінію. Після чого потрібно особисто відвідати пункт реєстрації, де проконсультують та зареєструють вас для отримання фінансової допомоги.
Реєстрація для отримання допомоги проводиться у наступних районах Херсона:
- Суворовський,
- Дніпровський,
- Корабельний.
Громади, які підпадають під реєстрацію:
- Чорнобаївська,
- Білозерська,
- Дар'євська,
- Новокахівська.
Також ті, хто постраждав внаслідок підтоплення, можуть звернутися за додатковою одноразовою фінансовою допомогою у розмірі 6600 гривень від Міжнародної організації з міграції ООН. Ці заходи спрямовані на надання підтримки постраждалим та допомогу в їхньому відновленні після катастрофи.
Грошова допомога від ООН
У серпні в Україні продовжується прийом заявок на отримання грошової допомоги від Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН).
Допомогу можуть отримати родини, які раніше не користувалися підтримкою від міжнародних організацій та мають дохід менше 5 400 гривень на кожного члена сім'ї. Також для отримання допомоги необхідно відповідати певним категоріям.
По материалам: Подробности