22 жовтня у Міністерстві охорони здоров’я відбулася рамкова зустріч між представниками міністерства, міжнародних партнерських організацій, іноземних країн, та виконавців проектів міжнародної технічної допомоги, що співпрацюють із МОЗ.

“Вкрай важливо, щоб між міністерством та партнерами була побудована чітка координація, а спільна робота стала результативною. Тому ми ініціювали зустріч, щоби всі розуміли, в яких умовах ми зараз перебуваємо, яким буде формат подальшого співробітництва для координації впровадження реформи охорони здоров’я”, — зазначив Олексій Яременко.

На зустрічі презентували формат подальшої координації та спільної роботи, яка має відбуватися у секторальній робочій групі та в 5 профільних підгрупах за такими напрямами: фінансування медицини, громадське здоров’я, електронні медичні сервіси, освітні послуги та забезпечення лікарськими засобами. 

Ірина Микичак зазначила, що дуже цінує партнерство між МОЗ та міжнародними організаціями: “Ми вже маємо тривалу історію плідної співпраці зі Світовим банком, UNICEF, USAID за низкою інших важливих проєктів. Міністр і вся команда МОЗ високо цінують внесок міжнародних партнерів у протидії пандемії COVID19. Ми переконані, що  виходимо на новий рівень ще більш ефективної взаємодії,  працюючи на перспективу,  зміцнюючи галузь охорони здоров’я в Україні”.

Міжнародним партнерам також представили план Міністерства з розробки Стратегії розвитку системи охорони здоров’я 2030, яка визначатиме вектор реформи охорони здоров’я в Україні. Для ефективної реалізації поставлених планів, зокрема в антикорупційній політиці, стандартизації надання медичних послуг та розбудові сучасної системи реабілітації, Міністерство охорони здоров’я звернулося до партнерів із проханням надати підтримку.

Учасники зустрічі домовились провести наступну зустріч координаційної робочої групи в грудні цього року для чіткого обговорення порядку денного та висвітлення напрацьованих ідей

Источник: МОЗ