29 вересня Кабінет Міністрів прийняв розпорядження “Про перерозподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Міністерству охорони здоров'я на 2021 рік”. 

Документ передбачає перерозподіл видатків за програмою “«Спеціалізована та високоспеціалізована медична допомога, що надається загальнодержавними закладами охорони здоров'я». Таке рішення дозволяє перерозподілити кошти у сумі понад 24,1 млн грн з видатків споживання на видатки розвитку та використати кошти на придбання Охматдиту обладнання для реанімаційного відділення новонароджених (апарати ШВЛ експерт-класу).

Це стало можливим, оскільки обсяг видатків, передбачений Законом України на введення в НДСЛ «Охматдит» додаткового штату та забезпечення його коштами на заробітну плату,  був розрахований на 10 міс., а до кінця бюджетного періоду залишилося менше 4 міс. Відповідно, кошти у сумі 24,1 млн могли залишитись невикористаними.

Оскільки Охматдит, у зв’язку із  введенням в експлуатацію нового лікувально-діагностичного корпусу, потребує дооснащення медичним обладнанням для діагностики та лікування дитячих захворювань та придбання кухонного й господарчого обладнання для харчоблоку, прийняте рішення дасть можливість підвищити доступність якісної спеціалізованої (високоспеціалізованої) медичної допомоги і забезпечити якісне харчування дітей з відповідними санітарно-гігієнічними умовами.

Источник: МОЗ