Фортифікації на кордоні з рф та біля зони бойових дій перевіряють експерти - Мін’юст

Зведені на кордоні з країною-агресором фортифікації, а також інженерні укріплення неподалік від зони бойових дій перевіряють експерти Інституту судмедекспертизи. І вже виявили величезну кількість недоліків у процесі будівництва. Про це в ефірі національного телемарафону "Єдині новини" повідомив заступник міністра юстиції Андрій Гайченко.

"Наші експерти активно долучилися до ведення будівельно-технічних та економічних експертиз при побудові фортифікаційних споруд. Оскільки поки наші воїни боронять українську землю від ворога зовнішнього, ми маємо слідкувати за тим, щоб ворог внутрішній, який досі на жаль існує, не зашкодив нам чинити супротив. 

І ми це робимо шляхом контролю за будівництвом — як за вартістю, так і якістю будівництва. Спочатку ми аналізуємо документацію — чи не має там завищень, чи не записані там роботи, які насправді не будуть виконуватись, чи не приписано туди людей, які не потрібні для цього виду робіт. 

А вже потім, у процесу будівництва. наші судові експерти виїжджають, у тому числі "на нуль", на будівництво фортифікацій. Ми аналізуємо, як відбувається процес будівництва, матеріали, з яких відбувається будівництво, наскільки вони відповідають стандартам. Так само вказуємо на недоліки, якщо їх виявляємо, а ми їх виявляємо дуже багато. Величезна кількість недоліків у процесі будівництва.

І просто підряднику ніхто не платить, поки всі ці недоліки не будуть усунені, поки фортифікації не будуть відповідати всім вимогам, або будуть кращі за мінімальні вимоги…

 Це тисячі експертиз, вони проводяться постійно, точну цифру не маю права називати. Типові схеми, щоб вкрасти виглядають так. Або підрядник завищує кількість матеріалів по смітній документації, а також кількість необхідних робіт у годинах, ще якихось одиницях. Пише умовно, що потрібна тонна матеріалу, а його потрібно 800 кг, і на все потрібно 100 годин роботи, а насправді — 80. 

Ми аналізуємо це на етапі підготовки документації, і припиняємо — підказуємо обласним адміністраціям, що тут намагаються вкрасти на бетоні, бо для такої фортифікації такої площі такої товщини треба на 20% бетону менше, для прикладу.  

І друга схема, це на жаль, якість. це найгірше, що може бути. Коли не порядні підрядники намагаються вкрасти, приліпити туди свою копійку, економлять на матеріалах. І це бетон низької якості, не арматура більш тонка, ніж повинна бути для забезпечення стійкості від снарядів і дронів", — розповів Андрій Гайченко.  

По материалам: Подробности