В Україні починають масово зачиняти школи через зростання хворих на грип та ГРВІ. На карантин уже відправили навчальні заклади у шести областях: Рівненській, Закарпатській, Хмельницькій, Одеській, Чернівецькій та Вінницькій областях.
Про це в ефірі національного телемарафону "Єдині новини" повідомив голова Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики МОЗ України Федір Лапій.
"Україна повертається до так званого допандемічного періоду. Ми прогуляли два сезони грипу — це був сезон 2020-2021, 2021-2022 років — через досить суворі карантинні обмеження, повязані з COVID-19. А зараз ми наздоганяємо, повертаємося до сезону, який був у нас до пандемії ковіда. І не лише ми, а й країни євроспільноти. Якщо подивитися на дані країн євроспільноти та України, у нас є багато спільного.
Зараз захворюваність а грип, на превеликий жаль зростає. Якщо говорити про західні регіони України, як це було і до пандемії COVID-19, у нас в основному зростання захворюваності на грип починалося з західних регіонів України.
Зараз у нас є додатковий фактор, те що діти переважно евакуйовані в західні регіони України, там більша кількість дитячого населення, і більше шкіл працюють в офлайн режимі, що сприяє передачі вірусу грипу. На відміну від східних областей, бе багато дітей залишили ці території, і школи та садочки не можуть так працювати як у більш безпечних регіонах західної України. Тому підйом захворюваності переважно у західних регіонах України…
Порівнюючи статистику смертей від COVID-19 і грипу можна сказати, що від ковіда смерті реєструються частіше, хоча грип і починає випереджати COVID-19.
Відстань є тим головним фактором, щоб забезпечити вам безпеку від зараження. Ваші чисті руки важливі. Маска важлива у першу чергу для тих, хто захворів, але дає й певний захист для тих, хто не хоче захворіти.
І вакцинація. Вона є необхідним компонентом, аби зберегти ваше здоров'я та запобігти тяжкому перебігу грипу і COVID-19", — розповів Федір Лапій.
По материалам: Подробности