Союзники США очікують, що спецпосланець Дональда Трампа по Україні та росії Кіт Келлог представить план щодо завершення війни на Мюнхенській конференції з безпеки, яка відбудеться у Німеччині з 14 по 16 лютого. Про це пише Bloomberg з посиланнями на джерела.
Співрозмовники агентства не уточнили, наскільки детально буде представлений план і в якому форматі проходитиме його подання.
Водночас коментарі та публічні заяви Келлога та інших американських чиновників в останні тижні дають зрозуміти, що план буде заснований на ідеї "миру через силу", тобто через примус сторін.
Читайте також
Радники Трампа запропонували три мирні плани щодо України — Reuters
План, як пише Bloomberg, передбачає потенційне заморожування збройного конфлікту, а окуповані російськими військами території залишаться "у підвішеному стані" під контролем кремлівського режиму.
Україні буде запропоновано гарантії безпеки, які б не дозволили москві відновити війну. Якими будуть ці гарантії — не уточнюється. Питання членства України в НАТО виключається з порядку денного.
Сам Келлог раніше написав у своєму блозі на X, що візьме участь у Мюнхенській конференції і "з нетерпінням чекає на можливість" поговорити про мету Трампа завершити "криваву та дорогу" війну в Україні.
Я зустрінусь з союзниками Америки, які готові працювати з нами.
Також стало відомо, що візит Келлога до України, який мав відбутися на початку січня, але був відкладений, запланований на 20 лютого.
Цю дату запропонувала американська сторона, повідомили джерела "Суспільне" в Офісі президента України.
Читайте також
План Трампа щодо обміну допомоги України на рідкоземельні метали є егоїстичним — Шольц
За даними The Wall Street Journal, радники Дональда Трампа раніше запропонували план закінчення війни в Україні, який передбачає заморожування лінії фронту, створення 800-мильної демілітаризованої зони (майже 1300 км) і зобов'язання України не вступати в НАТО як мінімум 20 років.
Нагадаємо, генеральний секретар НАТО Марк Рютте попередив Трампа, що можлива невдала для країн Заходу угода щодо України може призвести до "серйозної загрози" для Вашингтона. На думку Рютте, потенційно вигідна для Москви угода може ще більше зблизити її з Пекіном, Пхеньяном та Тегераном.
По материалам: Подробности