Це принцип "воюй або працюй": Шмигаль пояснив необхідність 20 тис. грн зарплати для бронювання

Необхідність середнього рівня заробітної плати на рівні 2,5 мінімальної для бронювання від мобілізації є реалізацією принципу "воюй або працюй". Про це заявив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль під час години запитань до уряду у Верховній Раді, передає "Інтерфакс-Україна".

"Це дійсно принцип "воюй або працюй" (наявність середнього рівня заробітної плати на рівні 2,5 мінімальної для бронювання — ред.). Або компанія працює і наповнює бюджет, сплачуючи відповідний рівень зарплат і виходячи з тіні, або такі компанії вживають певних заходів, щоб рівень зарплат був збільшений і відповідав середньогалузевому", — сказав Шмигаль, відповідаючи на запитання про регіональний дисбаланс у критеріях бронювання щодо заробітних плат.

Наприкінці листопада уряд оприлюднив постанову №1332 з оновленим порядком бронювання від мобілізації з використанням державного порталу "Дія".

Читайте також

Бронювання по-новому: що треба знати та кого це торкнеться

Державні та комунальні підприємства повинні забезпечувати своїм працівникам оплату не нижче середньої зарплати за IV квартал 2021 року (за даними Держстату). Приватні підприємства зобов'язані виплачувати заброньованим працівникам щонайменше 2,5 мінімальної зарплати.

Статус критично важливого підприємства визначатиметься з урахуванням потреб територіальних громад і узгоджуватиметься з Мінекономіки та Міноборони. Органи, які надають цей статус, будуть щокварталу перевіряти відповідність підприємств встановленим критеріям.

Нові правила набувають чинності 1 грудня, а для тих, хто вже має відстрочки, передбачений перехідний період до 28 лютого.

Відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, які були надані військовозобов'язаним рішеннями Міністерства економіки до набрання чинності цією постановою, є чинними протягом терміну, на який вони надані, але не довше ніж до 28 лютого 2025 року.

Раніше повідомлялося, що в Україні розширили перелік професій для бронювання від мобілізації.

По материалам: Подробности