"Деякі норми закону про мобілізацію потрібно коригувати": головні заяви Зеленського з інтервʼю "Українському радіо"

Президент Володимир Зеленський повідомив, що після ухвалення закону про мобілізацію Україна не змогла залучити достатню кількість людей, і висловив подив через оприлюднення секретарем РНБО Олександром Литвиненком інформації про плани мобілізації.

Про це глава держави розповів в інтерв’ю "Українському радіо". "Подробиці" зібрали головні заяви із інтервʼю президента.

  • Зеленський зазначив, що озвучені в соцмережах цифри щодо 500 тисяч призовників не відповідають дійсності, адже таку кількість не мобілізували. Він вважає, що розголошувати точну кількість мобілізованих недоцільно. «Я знаю, скільки було мобілізовано, але цього недостатньо», — додав президент.

Крім того, Зеленський заявив, що здивований рішенням Литвиненка публічно озвучити плани щодо мобілізації понад 160 тисяч осіб. «Мене дивує, чому секретар РНБО розповсюджує інформацію про те, що вже зроблено і що планується», — сказав президент.

  • Україна перебуває в "непоганому становищі" щодо поставок ракет для систем ППО, зокрема, Patriot і Nasams.

"Не буду говорити про кількість, але за кількістю домовленостей, за кількістю ракет для Patriot, Nasams, Hawk, IRIS тощо. За багатьма системами ППО ми непогано зараз перебуваємо в дуже непоганому становищі".

  • Україна готова до російських ударів по енергетиці взимку і перебуває сьогодні в "непоганому положенні" щодо ракет до ППО.
  • Переговори з росією можливі лише за умови, що Україна не буде на одинці та матиме сильні позиції. США можуть бути посередником, але тільки, якщо збереже позицію підтримки України.

"Що Україна буде не наодинці з рф, за умов, що Україна буде сильною. Які можуть бути переговори просто з вбивцею? Якщо ми говоримо з путіним, і ми в тих умовах, які ми зараз, не посилені, – це на вході програшний статус для України. Це не про справедливий мир. Безумовно, в слабкій ситуації нема що там робити на цих переговорах. Дуже важлива позиція Трампа, важливий дуже настрій Америки до України.

Вони на боці України сьогодні. Важливо це…  Не можна абстрактно говорити: я посередник, тому я не можу обирати ту чи іншу сторону. Так не може бути в порушеннях міжнародного права. Америка має зберегти позицію підтримки України в тому, що росія агресор. Цей статус повинен залишитись. Тоді ми маємо теж думати. Це один із пунктів на вході, який дуже важливий на будь-якому майданчику перемовин. Ще повинні бути елементи нашого плану перемоги", — сказав президент.

  • Оточення Трампа робить заяви про різні "мирні плани", щоб звернути на себе увагу суспільства та ЗМІ. Всі подібні питання будуть обговорюватися лише з президентом Трампом.
  • Україна розробила чотири види ракет, їх наразі випробовують.
  • Проблема СЗЧ в українській армії існує, але залежить від різних причин та ситуації в кожній конкретній бригаді. Але про "нестерпні умови" в бригадах говорити неможна.
  • росія просувається на фронті з різних причин, але зазнає величезних втрат.

Президент заявив, що наповнення і комплектація наших бригад була повільною. Ми чекали постачання деякої зброї 12 місяців.

На сході стоять виснажені бригади, там треба ротація, щоб вони відпочили, хлопці втомлюються, хлопці відходять, нам треба їх замінити свіжими озброєними підрозділами. Передусім люди — потім земля.

  • Україна повинна зробити все, щоб війна завершилась наступного року дипломатичними шляхами.
  • Деякі норми про мобілізацію потрібно коригувати, вважає президент.

По материалам: Подробности