itemscope itemtype=»http://schema.org/ImageObject»>
Під час брифінгу щодо ліквідації медико-соціальних експертних комісій та виконання рішення РНБО України щодо протидії корупційним та іншим правопорушенням під час встановлення інвалідності міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко зробив декілька важливих заяв.
Подробиці зібрали головні тези міністра.
Написати заяву на звільнення простіше, ніж реформувати МСЕК
"Ми як МОЗ є регулятором. Я не призначаю і не звільняю керівників МСЕКів. Я призначаю і звільняю керівника центральної МСЕК, і він був вчора звільнений моїм наказом", — пояснив Ляшко.
Міністр нагадав, що в Україні не має бути МСЕКів із 1 січня.
Центральну МСЕК ліквідують до кінця тижня
"До кінця цього тижня ми приймемо розпорядження Кабінету міністрів України, яке у нас ліквідує центральну МСЕК. Ми до цього готувалися, укріплюючи матеріально-технічну базу саме підпорядкованого інституту в місті Дніпро. Оскільки ми бачили, що центральна МСЕК – це тільки була експертиза візуальна, потім люди направлялись на клінічні бази в Дніпро і Вінницю", — підкреслив Ляшко.
Функції МСЕК з 1 січня 2025 передадуть кластерним і надскластерним лікарням
МСЕК станом на 1 січня 2025 року як окремі юридичні особи призупинять свою діяльність, і їхні функції буде передано кластерним і надскластерним лікарням.
В Україні наразі працює понад 350 МСЕК
Керівники МСЕК не мають у подальшому обіймати керівні посади в інших лікарнях
Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що його позиція полягає у тому, щоб адміністрація МСЕК у подальшому не могла перейти на керівні адмінпосади у інші лікарняні установи.
По материалам: Подробности