itemscope itemtype=»http://schema.org/ImageObject»>
11 жовтня 2024 року, Верховна Рада України підтримала законопроект №11416-д щодо збільшення податків. Колишня голова Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна пояснила основні положення ухваленого Радою законопроєкту про значне підвищення податків.
- З моменту набрання законом чинності ставка військового збору підвищується з 1,5% до 5% для найманих працівників, тобто на зарплати всіх фізичних осіб.
- З 1 січня 2025 року військовий збір на інші доходи громадян (крім зарплат) також збільшиться з 1,5% до 5%.
- Для службовців ЗСУ, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, ГУР Міноборони, Нацгвардії, прикордонників, Управління держохорони та Держслужби спецзв’язку ставка залишається 1,5%. Звільнення від збору зберігається для тих, хто виконує бойові завдання.
- З 1 жовтня військовий збір для всіх ФОП I, II та IV груп встановлюється в розмірі 10% від мінімальної зарплати (тобто 800 гривень щомісячно),
- Для ФОП та юросіб III групи єдиного податку військовий збір з 1 жовтня становитиме 1% від доходу.
- Звітність за ПДФО, військовим збором та ЄСВ з 1 січня 2025 року стає щомісячною, а не щоквартальною.
- Ставка податку на прибуток для банків збільшиться до 50% за 2024 рік. З наступного року зросте ставка податку на прибуток для фінансових організацій (за винятком страхових).
- З 1 січня 2025 року для небанківських установ (крім страхових компаній) податок на прибуток збільшиться з 18% до 25%.
- З кожної АЗС запроваджуються щомісячні авансові внески з податку на прибуток (якщо власник юрособа) та подоходного податку (якщо власник фізособа) у розмірі від 30 до 60 тис. грн.
- Для обмінних пунктів запровадять авансовий внесок з податку на прибуток: 700 євро за кожен пункт обміну у Києві, 600 євро в містах з населенням понад 50 тисяч, і 200 євро для інших населених пунктів.
- Мінімальне податкове зобов’язання для сільськогосподарських земель збільшиться на 14%. Встановлено також мінімальну суму за гектар ріллі — 1400 грн.
- Скасування спрощеної системи для IV групи підприємців, якщо заборгованість за мінімальним податковим зобов’язанням перевищує два квартали.
- Підвищення ставки рентної плати за видобуток щебеню, піску та каоліну.
- На 50% зростуть мінімальні роздрібні ціни на вина, коньяки та вермути.
- Звільнять від оподаткування кошти, нараховані за програмою "Національний кешбек".
- До кінця воєнного стану звільняють від подоходного податку іноземну допомогу, яку отримують українці за кордоном. Це означає, що біженці не повинні будуть платити в Україні податки з допомоги, отриманої в ЄС.
По материалам: Подробности