itemscope itemtype=»http://schema.org/ImageObject»>
Марина Гаврильченко
Перший місяць осені внесе в життя українців чергові зміни, які стосуються виплат, тарифів та цін. Проте, підвищення податків, які планували запровадити з 1 вересня, вочевидь не на довго відкладається, адже відповідний законопроєкт Кабміну поки не знаходить підтримки у Верховній Раді. Про усі зміни з 1 вересня — читайте у нашому матеріалі.
Тарифи на водопостачання
У вересні в деяких невеликих населених пунктах України послуги водопостачання можуть подорожчати, оскільки місцева влада має право самостійно встановлювати тарифи на ці послуги. У великих містах, зокрема й у Кременчуці, тариф на воду для побутових споживачів залишиться без змін.
Тариф на централізоване водопостачання для населення у Кременчуці наразі становить 14,30 грн за кубометр з урахуванням ПДВ, а на централізоване водовідведення — 17,50 грн за кубометр з ПДВ.
Виплати ВПО
Частина внутрішньо переміщених осіб (ВПО) у вересні продовжуватиме отримувати фінансову допомогу від держави, попри чутки про їх скасування. Право на допомогу для вимушених переселенців продовжено ще на пів року.
Про це заявила віцепрем'єр-міністр — міністр із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук. Вона запевнила, що з 1 вересня виплати залишаться незмінними для всіх, хто раніше мав на них право, зокрема для дітей з числа ВПО, які не навчаються в очному режимі.
Пальне подорожчає
З 1 вересня 2024 року збільшуються акцизні податки на різні види автомобільного пального. Це може призвести до зростання цін на АЗС на 1,5-2 грн за літр.
За прогнозами НБУ, ціни на пальне можуть збільшитись на понад 9% до кінця року. Підвищення акцизів допоможе скоротити дефіцит державного бюджету.
Очікується, що підвищення акцизів у другому півріччі 2024 року принесе до держбюджету додатково 13 млрд грн.
Підвищення податків
Для додаткового фінансування потреб оборони уряд наполягав на підвищенні ставок військового збору, проте ця ініціатива не знайшла підтримки у Верховній Раді, де запропонували змінити підхід до підвищення податків.
Замість запланованого 1-відсоткового податку для юросіб від обороту, тепер пропонують підвищити ПДВ на 3-4% — до 23-24%. Підвищення військового збору для фізичних осіб та ФОПів поки у законопроєкті залишається без змін. За прогнозами, нові податкові зміни набудуть чинності не з 2 вересня, як пропонував уряд, а з 1 жовтня 2024 року, оскільки Верховна Рада не встигне їх ухвалити.
Нові тарифи на пасажирські перевезення та новий сайт "Укрзалізниці"
З 1 вересня 2024 року старий сайт "Укрзалізниці", який використовувався для придбання та резервування квитків, припинить свою роботу.
Його функції будуть перенесені на новий портал та до мобільного додатку "Укрзалізниці". При переході на стару адресу сайту буде автоматично відкриватися його нова версія, однак залишиться доступ і до старого ресурсу.
Крім того, в «Укрзалізниці» розробляють нову модель тарифів на пасажирські перевезення, включаючи СВ та «Інтерсіті+». Одна із пропозицій передбачає помірне щорічне підвищення базових тарифів з урахуванням інфляції. Інший варіант — встановити вартість квитка залежно від популярності рейсів та часу доби.
По материалам: Подробности