itemscope itemtype=»http://schema.org/ImageObject»>
Чому падає курс гривні та чого чекати: у Нацбанку дали прогноз (відео)

Національний банк України другий день знизив курс долара до гривні. Офіційний курс на 5 квітня встановлений на такому рівні: 39,0201 грн за 1 долар (-0,1752 грн). Курс євро становитиме 42,3485 гривень за 1 євро (+0,0842 грн). 

На міжбанку сьогодні курс нацвалюти на 16 копійок до 38,99-39,01 грн/долар (купівля-продаж) порівняно з закриттям у попередній день.

З початку 2024 року гривня до долара девальвувала на 3,3%. Про це в ефірі національного телемарафону "Єдині новини" заявив заступник голови Національного банку України Сергій Ніколайчук.

"На початку жовтня минулого року НБУ  перейшов до режиму керованої гнучкості обмінного курсу. За цього режиму курс гривні до долара визначається на основі торгів на міжбанківському валютному ринку.

Звичайно в умовах структурного дефіциту ліквідності Нацбанк залишається активним учасником цього ринку, закриває структурний дефіцит на ньому, таким чином дозволяючи курсу коливатися в один та інший бік в залежності від того, як змінюється ситуація з попитом і пропозицією валюти на ринку. 

Якщо ж говорити про ситуацію останніх тижнів, то насамперед вона визначалася збільшенням видатків уряду, який отримав у другій половині березня достатньо значні обсяги міжнародної допомоги, що дало можливість прискорити певні видатки, які були відтерміновані з початку року. 

Також на стан валютного ринку вплинуло закінчення періоду сплати річного податку на прибуток. 

Хотів би наголосити, що НБУ продовжує залишатися активним учасником ринку, згладжує надмірні коливання, як і раніше має своїм завданням забезпечення курсової стійкості…

Ситуація на валютному ринку залишається абсолютно контрольованою, рівень наших міжнародних резервів буде рекордним за результатами березня, у результаті отримання 9 млрд доларів США від наших міжнародних партнерів. 

Тому забезпечення курсової стійкості і привабливості гривневих активів по відношенню до інфляційних процесів залишається актуальним для Нацбанку. І у нас є всі підстави очікувати, що навіть в умовах повномасштабної війни ми це завдання зможемо виконати", — сказав Сергій Ніколайчук.

По материалам: Подробности