Про особливості проекту е-гривня повідомляє Головпост, посилаючись на сайт НБУ.
Що таке е-гривня
Е-гривня є цифровою формою національної валюти, яку емітуватиме Національний банк України. Її мета — доповнити вже існуючі готівкові та безготівкові форми гривні, а також ефективно виконувати всі функції звичних грошей. Важливо, щоб доступ до е-гривні був зручним для всіх верств населення, банківських і небанківських установ, а також державних органів.
Ключові переваги е-гривні, які виділяє регулятор, включають еволюцію платіжної інфраструктури та сприяння цифровізації економіки.
«Е-гривня стане важливим поштовхом для безготівкових розрахунків, знижуючи їхню вартість і підвищуючи прозорість», — зазначають у Національному банку.
Це дозволить зміцнити економічну безпеку держави, забезпечити стабільність національної валюти та зберегти монетарний суверенітет України.
Як е-гривня вплине на економіку
Експерти розглядають три основні напрями використання е-гривні. Перший — це роздрібні безготівкові платежі з функцією програмованих грошей, які можуть виконуватися автоматично за певних умов. Другий напрям пов’язаний з обігом віртуальних активів, що дозволить е-гривні грати роль стабільного цифрового інструменту в криптовалютному середовищі. Нарешті, е-гривня може значно спростити та здешевити транскордонні перекази, що важливо для економіки з великим обсягом міжнародних трансакцій.
Коли з’явиться е-гривня
Запуск е-гривні стане тестом для фінансової системи України, яка в останні роки змушена адаптуватися до нових викликів, зокрема через війну. Попри технічні труднощі, держава покладає великі надії на цю ініціативу. Експерти НБУ зазначають, що цифрова гривня сприятиме довірі до національної валюти та допоможе зміцнити монетарну політику країни
Очікується, що впровадження е-гривні забезпечить міцний фундамент для подальшого економічного зростання України в цифровому столітті.
Точна дата впровадження е-гривні поки залишається невідомою але на сайті НБУ вже з’явилася сторінка про е-гривню. Крім того, пілотний проект на практиці заклав успішний фундамент проекту, тому впровадження широкого використання е-гривні можливе найближчим часом. Цифровізація економіки цікавить не лише Україну але й такі країни як США та Китай, що говорить про широкі перспективи проекту.
Говорячи про зміни в економіці, варто нагадати, що Інфляція стане сильнішою, ніж очікувалося: у Нацбанку розповіли, що буде з цінами.