Site icon Главпост

На Рівненщині реабілітують військового, якому у боях розтрощило ногу

На Рівненщині реабілітують військового, якому у боях розтрощило ногу

Володимир Цимбалюк у боях на Запорізькому напрямку отримав важке поранення. Захиснику розтрощило стегнову кістку. Зараз 46-річний військовий проходить лікування та реабілітацію в одному з реабілітаційних центрів Рівненщини та планує якнайшвидше повернутися до повноцінного життя. 

Володимир проходив службу у штурмових бригадах на Запорізькому напрямку. До того, як потрапити на лінію вогню, понад півтора місяця проходив навчання у Великій Британії. Поранення отримав наприкінці вересня за 15 км від «нуля». 

Згадує, що тоді над ними тиждень працювала розвідка, а пізніше прилетіло. Захисник говорить, що вцілів дивом, адже локація, де він перебував ще 5 хвилин тому, стала епіцентром удару. Володимир не відразу зрозумів, що сталося, а потім став кликати на допомогу. Через рацію викликав підкріплення, а вже за 30 хвилин опинився на операційному столі в Оріхово. Захиснику надали першу медичну допомогу, прочистили рани, стабілізували стан та наклали бандажі. Своє поранення боєць вважає незначним у порівнянні із побратимами. Далі була дорога до лікарні у Запоріжжі, де чоловіка прооперували. А потім бійця відправили на лікування до Хмельницького. Там було ще одне оперативне втручання — до стегнової кістки прикріпили зміцнювальний імплант. Лише після цього Володимир зміг розпочати реабілітацію. Лікарі розповідають, що до них військовий потрапив маломобільним та пересувався на двох милицях. 

Зараз чоловік проходить курс реабілітації та попри важке поранення ставить перед собою мету — якнайшвидше повернутися до повноцінного активного життя. Наразі з  Володимиром працює мультидисциплінарна реабілітаційна команда, основний акцент реабілітації — розробити рухливість ноги та відновити повноцінну ходьбу. Також із захисником працює психолог, який надає повний психологічний супровід. 

За словами лікарів, потрібен деякий час на відновлення. Наразі такі процедури, як басейн чи заняття з елементами масажу поки недоступні — через важке поранення стегна. 

МОЗ України нагадує, що реабілітаційна допомога доступна кожному. Так, Програму медичних гарантій було розширено новими пакетами, зокрема «Реабілітаційна допомога дорослим та дітям в стаціонарних умовах» і «Реабілітаційна допомога дорослим та дітям в амбулаторних умовах». 

У законтрактованих НСЗУ лікарнях за цими пакетами реабілітаційні послуги надає професійна мультидисциплінарна команда. До реабілітаційного процесу долучені лікарі фізичної та реабілітаційної медицини, фізичні терапевти, ерготерапевти, психологи тощо. 
Звертаємо увагу, що зараз можна самостійно обрати один із медичних закладів, законтрактованих НСЗУ, за двома пакетами. Також наголошуємо, що всі послуги з реабілітації — безоплатні та повністю покриваються НСЗУ в рамках Програми медичних гарантій. Більш детально ознайомитися з механізмом отримання реабілітаційної допомоги можна за посиланням.

Источник: МОЗ

Exit mobile version