Site icon Главпост

Пластичні хірурги з Канади та США провели 30 реконструктивних операцій для поранених українців

В Івано-Франківську вдруге відбулась місія канадських та американських реконструктивних хірургів «Face the Future Ukraine», у рамках якої світові фахівці разом з українськими колегами провели понад 30 пластичних операцій людям, які отримали травми війни. Серед пацієнтів — військові з різних куточків України. Усі вони мають тяжкі мінно-вибухові поранення обличчя та шиї: пошкодження орбіти ока, тяжкі поранення носа та відсутність фрагментів щелеп. 

Це 53 місія, яку провела команда Face the Future в різних куточках світу. Втім в Україні — найтяжчі комбіновані випадки за весь досвід роботи організації. Для того, щоб провести унікальні операції, до нас завітала команда з 15 світових фахівців: реконструктивні хірурги, окулопласти, пластичні хірурги, оториноларингологи, хірурги-онкологи, анестезіологи та медичні сестри. Разом з ними працювали та навчалися українські спеціалісти з Івано-Франківська, Києва та Запоріжжя. 

«Ми ретельно готувалися до цієї місії разом з іноземними хірургами — впродовж 5 місяців мали багатогодинні онлайн консультації, де відбирали пацієнтів та розробляли плани операцій. Для багатьох пацієнтів біоінженери готували індивідуальні пластини, які друкували на 3-D принтері, щоб відновити цілісність кісток, фрагменти яких були знищені під час поранення», — розповідає керівниця проєкту з українського боку, голова Української асоціації ендоскопічної хірургії голови та шиї Наталія Комашко. 

Загалом за дві місії команда фахівців повернула фізичне здоровʼя та естетичну красу понад 60 українцям. Усі реконструктивні операції були безоплатними для пацієнтів. У рамках міжнародної місії в Івано-Франківську вже вдруге також пройшли міжнародні симпозіуми для хірургів та медичних сестер. На них провідні спеціалісти з Канади, США та України поділилися своїм досвідом проведення складних реконструктивних втручань та особливостями ведення пацієнтів з воєнними травмами. У симпозіумах взяли участь понад 200 хірургів та майже 300 медичних сестер. 

Довідка:

Гуманітарна програма створена у співпраці організацій  «Face The Future Foundation», «Razom for Ukraine», «Still Strongу» у партнерстві з БФ «Пацієнти України», проєктом «Реабілітація травм війни», Українською асоціацією ендоскопічної хірургії голови та шиї, Обласною клінічною лікарнею Івано-Франківської обласної ради за підтримки Посольства Швейцарії в Україні, Івано-Франківської ОВА та ін.  

Источник: МОЗ

Exit mobile version