Site icon Главпост

Рішення про передачу медзакладів у концесію повинно ухвалюватися за єдиними критеріями, — Віктор Ляшко

Багато європейських країн вже змогли напрацювати вдалий досвід застосування процедур державно-приватного партнерства, який спрямований  на порятунок життя і повернення здоров’я громадянам. Проте в Україні поки що складність процедур, відсутність якісного регулювання чутливої сфери охорони здоров’я лякає як власників медичних закладів — органи місцевого самоврядування, — так і інвесторів. Про це заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко під час Спільного засідання Президії Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України 29 липня 2021 року.

Зважаючи на те, що система охорони здоров’я в Україні часто залишалась недофінансованою, а наявних механізмів фінансування і управління закладами не завжди достатньо для ефективної реалізації всіх необхідних завдань, концесія як інструмент державно-приватного партнерства може значною мірою змінити стан медичних закладів.

Для того, щоб прийнятий у 2018 р. базовий закон “Про концесію” повноцінно запрацював в медичній сфері, пропонується внести у нього низку змін, а саме:

“Пропонуючи зміни до базового закону “Про концесії” ми прагнемо забезпечити можливість зобов’язати концесіонера виконувати певні соціальні зобов'язання, щоб пацієнти могли отримувати високоякісну безкоштовну медичну допомогу в рамках програми медичних гарантій”, — підкреслив Віктор Ляшко.

Источник: МОЗ

Exit mobile version