Її використовують для можливості розмовляти безкоштовно навіть у тих місцях, де недоступне мобільне з’єднання. Дальність дії залежить від продуктивності приймача та передавача пристрою. Рація призначена для служб порятунку, далекобійників, охоронців та силових структур.
Вид конструкції
За типом конструкції розрізняють стаціонарні та портативні прилади. Другий вигляд нагадує великий мобільний телефон. Такі радіостанції легкі та переносні. Вони функціонують за допомогою батарей або акумулятора, відрізняються простою конструкцією, тому користуватися може навіть новачок. Найчастіше портативна рація оснащена низькою потужністю та підходить для аматорського застосування.
Стаціонарні працюють від мережі. Їхня відмінність — висока ефективність. Використовуються у службах таксі, вантажних машинах, промислових об’єктах. Дальність функціонування можна збільшити за допомогою виносної антени. Вона може складатися з кількох десятків кілометрів. Це професійні пристрої забезпечення постійного зв’язку.
Діапазон частот
Ще один показник – спектр частоти. Враховуйте його при виборі рації. В Україні розрізняють такі види пристроїв:
- СВ;
- VHF;
- UHF.
Прилади з діапазоном радіозв’язку 27 МГц невеликої потужності використовуються водіями таксі, рибалками та туристами. Пристрої з частотою VHF 134–174 МГц підходять для застосування за містом. Відрізняються стабільним зв’язком та значним радіусом роботи. Їхня потужність і вартість вища, ніж у рацій СВ.
Радіостанції UHF з діапазоном до 470 МГц призначені для професійного використання. Це найдорожчі моделі, здатні працювати в місцях із безліччю перешкод. Підходять для тих, кому потрібний стійкий і постійний зв’язок. Щоб користуватися приладами UHF та VHF в Україні, необхідно отримати ліцензію.
Дальність роботи сигналу
Цей показник впливає на відстань, на яку можна відходити від інших користувачів без втрати зв’язку. У моделях для аматорської експлуатації це число становить до 10 км. Професійні рації гарантують зв’язок між людьми на відстані до 20 км. Радіус дії розрахований за умови стабільного сигналу, погоди без опадів, повного заряду акумулятора.
Матеріал виготовлення
Велика кількість пристроїв виготовлена зі стійкого до ударів пластику. Він практичний, простий у догляді, легкий та не перешкоджає подачі сигналу. Рації з металу також представлені на сучасному ринку. Це важкі та потужні пристрої, які використовуються професіоналами в екстремальних ситуаціях. Більш дорогі радіостанції обладнані дисплеєм. За його допомогою користувач легко розбереться у налаштуваннях.
При виборі рації орієнтуйтеся на потреби. Враховуйте вигляд та потужність пристрою. Купуйте моделі відомих виробників.