На Fine Food-ярмарку ласували солодощами галицьких майстринь
Ярмарок кондитерів, фуд-корт, маркет брендів кулінарної індустрії, форум кулінарних видань, майстер- класи, дитяча зона розваг, мерч-зона.
Усе це було у програмі першого кулінарного кондитер-фесту, що впродовж вихідних відбувався у Палаці мистецтв у Львові, у межах Fine Food-ярмарку, вже вчетверте у нашому місті.
Оскільки 80 відсотків усіх страв на попередніх фестивалях були кондитерські вироби, вирішили провести окремий кондитер-фест.
— У першому львівському кондитер-фесті взяли участь 36 майстринь зі Львова, Дрогобича, Червонограда та Калуша Івано- Франківської області. Учасники добре підготувалися, представили вироби на будь-який смак. Для декорування використали чимало сучасних технік, які тільки-но з’явилися. Акуратно, естетично. Я захоплююся ними, бо не все вмію робити так, як вони, — розповіла організаторка фестивалю Ірина Масленникова, засновниця відомих кулінарних груп у Фейсбуці — «Страви файних господинь» і «Рецепти файних господинь», яка об’єднує майже пів мільйона осіб.
Серед майстринь — відома львівська кондитерка, знесінчанка, авторка книги «Солодке печиво львівських господинь. Кулінарна мандрівка Знесінням» Галина Зінько. Кулінарка представила горішки, кошички з горіховим міксом, з арахісом, зі солоною карамеллю, птисі із заварним кремом і, звісно ж, андрути, трубочки з білковим кремом — усе, з чим асоціюється солодкий Львів.
Із Калуша на кондитер-фест завітала Люба Біріна з чоловіком та сином. Представила натуральну пастилу та інші смаколики, а також презентувала львів’янам свою першу книгу в електронному варіанті — «Готівля».
За словами авторки, ця книга є результатом колективної праці її та родини.
— Чому «Готівля»? Це синонім до словосполучення «приготування їжі» у будні, у свята. Просте, складніше. Те, чого захотілось спонтанно, або те, що планували. Готівля як частина життя. Готування їжі може приносити радість собі та близьким. Для цього я й написала цю книжку — хочеться зробити життя трішки смачнішим, — зазначила Люба Біріна.
На фестивалі можна було поспілкуватися і придбати книги ще однієї відомої кулінарки — Лесі Кравецької з Дрогобича — авторки не одного десятка кулінарних книг, відомої блогерки та фудфотографині.
Неможливо було пройти повз солодощі кондитерки Даші Бакай. Майстриня розповіла, що до фестивалю готувалася три дні. З класики представила торти, смородиновий чізкейк з лимонним курдом, торт орео-чізкейк, а також чудову альтернативу тортикам — шоколадні та апельсинові капкейки. Були і класичні десерти — панакота і тірамісу, макарони трьох смаків — малинові, манго-маракуя і фісташкові. З новинок — лимонний тарт, а також веганський чізкейк — пісний, без тваринних продуктів і цукру.
Даша за фахом — редактор, видавець, кулінарією захоплюється п’ять років.
— Моє захоплення випічкою почалося в декреті. Тоді я вирішила змінити сферу діяльності і поринула у світ кондитерства. Починала з розпису пряників, але плавно перейшла на торти. Тепер у моєму меню 15 видів тортів, безліч десертів, а також різноманітні види сирників, чізкейків і тартів, — розповіла Даша.
Для дітей на фестивалі організували майстер-класи з розпису пряників, який провели учні Львівського вищого професійного училища харчових технологій.
Уперше на фестивалі організували локацію «Маркет брендів кулінарної індустрії», де кондитери могли ознайомитися з постачальниками приладдя для створення десертів. На стендах виставили зразки продукції — форми для випічки та оформлення страв, формочки для тарталеток, тортівниці та багато іншого начиння. Був і ексклюзив — на місці наносили лазерне гравірування брендів.
Зефір за рецептом Даші Бакай
75 г яблучного пюре, 50 г банана, 300 г цукру, 35 г білків, 70 мл води, 6 г агар-агару.
Пюре печеного яблука та пюре банана збити блендером. Додати 100 г цукру і нагріти до повного його розчинення. Відставити вистигати.
Білок і фруктову масу збити міксером на високих оборотах до стійких піків.
Одночасно з цим варити сироп. Для цього змішати 200 г цукру, воду та агар-агар і поставити на середній вогонь. Коли суміш закипить, зменшити газ і, постійно помішуючи від дна, варити до 110 °C або до утворення карамельних «ниточок».
Збиваючи фруктову масу з білком на низьких оборотах, тонкою цівкою влити сироп. Одразу збільшити швидкість міксера на максимум та збивати кілька хвилин.
Витиснути зефір та залишити стабілізуватися мінімум 4 год. Після цього з’єднати по дві половинки та обваляти в цукровій пудрі.
Еклери зі смородиною та сирним кремом за рецептом Люби Біріної
Крем: 1 яйце, 150 мл молока, 200 г цукру, 100 г білого шоколаду, 150 г масла, 250 г кисломолочного сиру, 100 мл смородинового варення.
Тісто. Довести воду з маслом і сіллю до кипіння. Всипати борошно і добре перемішати дерев’яною ложкою, поки тісто не почне відставати від стінок.
Зняти з вогню, трохи охолодити, перемішати в комбайні лопаткою на малих обертах.
Додати по одному яйцю, щоразу добре перемішуючи. Додати 3 цілі яйця, четверте збовтати виделкою і додати лише 2/3 маси. Витиснути тісто з кулінарного мішка за допомогою насадки хризантеми довгастої форми (близько 6 см завдовжки). Випікати в розігрітій до 200 °C духовці близько 30 хв.
Крем. Спершу зварити базовий сироп «Шарлот». Для цього 1 яйце ретельно перемішати вінчиком з молоком, всипати цукор, перемішати та варити на середньому вогні, помішуючи, 4 хв (від початку кипіння). Зняти з вогню.
У гарячий сироп додати поламаний на шматочки білий шоколад, добре перемішати до розчинення шоколаду. Накрити і дати вистигнути.
Збити масло (не надто холодне і не надто м’яке), додати заварну масу і в кінці додати кисломолочний сир, перетертий через сито, перемішати все вручну.
Формування. Начинити тістечка знизу за допомогою круглої малої насадки. Декорувати чорносмородиновим джемом (бажано, щоб були цілі ягідки) та білим шоколадом.
По материалам: Высокий Замок