Site icon Главпост

Пенсія зросте на 800 гривень: на кого очікує збільшення виплат

itemscope itemtype=”http://schema.org/ImageObject”>
Пенсія зросте на 800 гривень: на кого очікує збільшення виплат

Деяким літнім українцям належить щомісячна доплата до пенсії понад 800 гривень. Ця доплата регламентується деякими законодавчими актами держави. Зокрема, йдеться про пенсіонерів віком від 80 років, які проживають самотньо, і які потребують стороннього догляду. Про це повідомляє "biz.today.ua".

Пенсіонери у віці і так отримують щомісячні доплати до пенсії. Їх починають нараховувати із 70 років. Зокрема, після 70 починають щомісяця приплачувати 300 грн, після 75 – 456 і після 80 – 570 грн. Однак ці доплати не стосуються тієї, яка належить одиноким 80-річним громадянам.

Ця доплата не є сталою величиною. Вона дорівнює 40% від прожиткового мінімуму для людей похилого віку. Цьогоріч ПМ дорівнює 2093 грн. Тому розмір такої доплати становить 837,2 грн. Звісно, з підвищенням ПМ вона зростатиме.

Хто має право на доплату:

Кожна з цих умов є необхідною, проте недостатньою. Достатньою для призначення такої доплати може бути лише сукупність цих критеріїв. Окремо варто звернути увагу, що така доплата може бути призначена лише тим людям, які отримують пенсію за віком, а не з будь-якої іншої причини.

Як оформити доплату

Для цього потрібно подати заяву до органів соцзахисту за місцем своєї реєстрації або за місцем, де фактично мешкає пенсіонер. Заяву слід підкріпити такими документами:

По материалам: Подробности

Exit mobile version