Site icon Главпост

Пресконференція Зеленського: основні заяви президента

Пресконференція Зеленського: основні заяви президента

У четвер, 19 грудня, президент України Володимир Зеленський провів пресконференцію під час засідання Європейської Ради, на якій обговорив низку важливих тем, зокрема мирні переговори, безпекові гарантії для України, стан Збройних сил, а також питання щодо транзиту російського газу.

Ось основні тези виступу Зеленського:

Україна не погодиться на замороження війни

Зеленський підкреслив, що Україна, на відміну від росії, налаштована на мир, але не може погодитися на заморожування конфлікту без чітких і надійних гарантій своєї безпеки. Український лідер наголосив, що мирний процес можливий лише за умови, що буде забезпечена реальна безпека для країни, а не лише тимчасове припинення бойових дій без гарантій.

Ми не можемо жити з замороженим конфліктом. Коли йдеться про cease-fire (припинення вогню – ред.) у будь-якому конфлікті люди знають, що буде після, чим усе закінчиться, а в іншому разі ви просто заморожуєте конфлікт. Тому Україні потрібні гарантії безпеки, сильна позиція.

За словами президента, сильна позиція для України — це стабільний фронт. Завдяки чому росіяни не зможуть просуватися.

Це говорить про те, що росія не має спроможної армії, яка просуваєтья вперед. Тобто армія стала слабкішою. Це є сильною позицією для України.

Що може наблизити завершення війни

Зеленський окреслив низку подій і кроків, які, на його думку, можуть змусити росію визнати необхідність миру. Ось основні пункти його виступу:

Які гарантії безпеки необхідні Україні?

Основною гарантією безпеки для України є її членство в НАТО. Проте, на шляху до цього Україна прагне отримати додаткові гарантії не лише від НАТО, а й від Європейського Союзу та США.

Відповідаючи на питання журналістів, президент України зазначив, що одних лише гарантій з боку Європи недостатньо для забезпечення повної безпеки країни.

Я вважаю, що європейських гарантій буде недостатньо Україні. І це неможливо буде обговорювати тільки з європейськими лідерами. Тому що для нас справжні гарантії, у будь-якому випадку, – сьогоднішні або майбутні, – це НАТО. І НАТО базується на рішенні і США, і європейських лідерів.

Президент також наголосив на важливості піднімати питання щодо контингенту, постачання зброї, систем ППО, а також далекобійних ракет і інших засобів оборони.

Просування у питанні додаткових систем ППО для України

Згідно з інформацією, наданою президентом, Україна досягла прогресу у зміцненні своїх протиповітряних сил. Було підтверджено передачу кількох додаткових систем ППО, що суттєво підвищить ефективність оборони країни від повітряних загроз.

Підтверджено кілька систем, ми будемо їх отримувати. Є і канадська допомога, є і німецька допомога. Буде надходити. Є усі системи у нас? Недостатньо? Так, це факт.

Зниження мобілізаційного віку

Президент України Володимир Зеленський також висловив свою позицію щодо вимог західних партнерів щодо зниження мобілізаційного віку.

Він зазначив, що в Україні є достатньо сформованих бригад, але проблема полягає не в чисельності, а в відсутності необхідної зброї та укомплектування для цих підрозділів.

Якщо людина стоїть перед вами без зброї, яка різниця, 20 років цій особі чи 30? Ніякої. Партнери звертають увагу на фізичні здібності військового, а ми звертаємо увагу на те, що в нас є "голі" бригади, які не укомплектовані, перед усім, зброєю. Мені здається, що це не дуже справедливо.

Зеленський повідомив, що ще рік тому Україна досягла домовленості з США та Європою про навчання 12 бригад за кордоном. Однак на сьогодні лише дві бригади проходять тренування, і ці навчання проводяться у Франції та Німеччині.

Коментар щодо заяви путіна про "технологічну дуель"

Президент України також відреагував на нещодавню заяву володимира путіна, який запропонував Україні "технологічну дуель". Зеленський різко охарактеризував кремлівського диктатора як "відморозка", наголошуючи на безглуздості подібних заяв у контексті війни та агресії росії.

Бачите, з ким ми маємо справу. Сьогодні "товариш із кремля" сказав, що росія пропонує "технологічну дуель". Так, сьогодні вже є відео, можете подивитися. путін запропонував "технологічну дуель". путін каже: "Ми вдаримо, наприклад, кудись по Києву "Орешніком" – цією новою ракетою, – а вони нехай поставлять протиповітряну оборону. І подивимося, що буде. І ви вважаєте, що це адекватна людина? Просто відморозки…

Про стосунки Віктора Орбана з путіним 

Зеленський заявив, що прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан не має мандату для проведення переговорів з володимиром путіним. Він також зауважив, що стосунки Орбана з президентом росії занадто "теплі", що ставить під сумнів його роль у вирішенні питань, пов'язаних з агресією росії проти України.

У прем’єр-міністра Угорщини, попри всю повагу до угорців та Угорщини, немає жодного мандату на перемовини. Його відносини з путіним занадто теплі для того, щоб ставити путіна на місце. Для нас дуже важливо зберегти Україну, нашу незалежність, суверенітет, зберегти Європу. Україна сьогодні захищає Європу ціною життів українців. Безумовно, нам потрібна підтримка. Але те, про що ви кажете, схоже на політичний піар.

Чи буде Україна продовжувати транзит російського газу

Україна не буде продовжувати транзит російського газу. Зокрема через те, що це надасть додаткові мільярди для росії, заявив Президент. 

Ми не будемо займатись продовженням транзиту російського газу. Ми не будемо давати можливості додаткові мільярди заробляти на нашій крові.

Він також звернув увагу, що Україна набагато більше втрачає через російську агресію, зокрема через захоплення росією атомної станції.

По материалам: Подробности

Exit mobile version