Site icon Главпост

В ЄС обговорюють відправку до 100 тисяч миротворців в Україну — Reuters

В ЄС обговорюють відправку до 100 тисяч миротворців в Україну - Reuters

Країни Євросоюзу обговорюють деталі можливого відправлення миротворчої місії в Україну в разі припинення вогню. Про це пише Reuters з посиланням на європейських чиновників та дипломатів.

Джерела агентства та аналітики зазначають, що чисельність подібної місії може становити від 40 до 100 тисяч людей.

Під час переговорів з президентами Франції та України Емманюелем Макроном та Володимиром Зеленським обраний президент США Дональд Трамп виключив можливість участі американських військ у контролі припинення вогню на лінії розмежування. І заявив, що це доведеться робити європейцям.

На цьому тлі Макрон ініціював контакти з європейськими колегами з цього питання, однак уже на ранніх стадіях переговорів з'явилися розбіжності.

Дискусії виникають і про доцільність поточних обговорень у нинішніх умовах, коли угоди про припинення вогню досі та "заморожування" війни немає. Обговорення ведеться "лише в окремих столицях, а не на рівні НАТО".

Читайте також

Україна відклала підписання зі США угоди про корисні копалини до інавгурації Трампа — NYT

Європейські лідери, як пише агентство, не хочуть створювати у володимира путіна враження, що настав час для переговорів, і він зможе зберегти свої позиції на полі бою. Однак за лаштунками деякі чиновники розробляють можливі гарантії, які ЄС міг би надати Україні.

Джерела з-поміж європейських офіційних осіб при цьому вже називають країни, чиї військові складуть основу місії: Франція, Велика Британія, Німеччина, Італія та Польща.

Неназваний український чиновник заявив, що миротворча місія чи "сили стримування" можуть сформувати коаліція з п'яти-восьми країн.

Під чиєю егідою буде розгорнуто місію, поки неясно. Італія, наприклад, вважає, що миротворці мають працювати під контролем ООН.

Однак співрозмовники Reuters вважають, що це призведе "до надто великого впливу" росії — постійного члена Ради безпеки ООН.

Можливі правила ведення бойових дій у зоні, де теоретично будуть перебувати європейські сили, також поки що не узгоджені, зазначає агентство.

Кремлівський режим неодноразово заявляв, що розміщення миротворчого контингенту на лінії розмежування можливе лише за згодою сторін конфлікту, однак розмови на цю тему російська влада визнала передчасною.

Подібної позиції дотримуються деякі країни ЄС, а також голова європейської дипломатії Кая Каллас.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц під час виступу в Бундестазі 4 грудня заявив, що відправка німецьких солдатів в Україну неможлива.

По материалам: Подробности

Exit mobile version