Site icon Главпост

Байден затвердив таємний меморандум перед приходом Трампа

Байден затвердив таємний меморандум перед приходом Трампа

Президент США Джо Байден затвердив таємний меморандум з національної безпеки, який має стати "дорожньою картою" для нової адміністрації Дональда Трампа та спрямований на протидію загрозам росії, Китаю, Ірану та КНДР, передає Associated Press та Reuters з посиланням на джерела.

Розробка цього документа розпочалася влітку, він не буде опублікований "через конфіденційність деяких висновків".

Меморандум містить чотири основні рекомендації:

"Коли нова команда подивиться на це, я не думаю, що вони побачать спробу обмежити їх або схилити до того чи іншого політичного рішення", — наводить Reuters слова одного з високопосадовців Білого дому, який вирішив зберегти анонімність.

Читайте також

Демократи лютують через самоусунення Байдена від справ у перехідний період — WSJ

Ще один співрозмовник агентства заявив, що адміністрація Байдена таким чином планує створити "можливості, щоб нова команда та Конгрес могли одразу розпочати роботу".

Майбутні завдання, зокрема, передбачають скоординовані санкції та експортний контроль Заходу щодо чотирьох країн "без ризику заходів у відповідь".

"Зараз ми живемо у світі, де наші противники та конкуренти дуже швидко навчаються один у одного", — сказав один із американських чиновників. Інше джерело Reuters відзначило обмеження для співпраці росії, Ірану, КНДР та Китаю, зокрема через відсутність допомоги з боку москви та Тегерана у ситуації в Сирії.

"Ця ситуація ніби ставить перед Китаєм питання про те, яке майбутнє він хоче бачити і чи дійсно він хоче повністю приєднатися до цього угруповання", — сказав співрозмовник агентства.

Джерела Bloomberg раніше повідомили, що влада США опрацьовує посилення санкцій проти експорту російської нафти. Байден довгий час не вводив ці обмеження через побоювання, що вони призведуть до різкого злету цін на енергоносії. Але тепер, за словами джерел, у Білому домі готові до "більш агресивних дій".

По материалам: Подробности

Exit mobile version