Site icon Главпост

Це спрощена модернізація МБР «Ярс» або «Тополь»: експерт розповів про ракету «Орєшнік»

Це спрощена модернізація МБР "Ярс" або "Тополь": експерт розповів про ракету "Орєшнік"

Балістична ракета "Орєшнік", яку рф запустила по Дніпру, не є новітньою розробкою, за яку її видає російська пропаганда. Це модернізація радянських міжконтинентальних балістичних ракет "Ярс" і "Тополь", і має схожі з ними характеристики. Про це в ефірі національного телемарафону "Єдині новини" розповів авіаційний експерт Богдан Долінце.

"Скоріш за все мова йде про одне сімейство ракет — що "Орешник", що "Кедр", що "Рубіж". Швидше за все, це одна і та сама ракета, або певні модифікації однієї тієї самої платформи. 

Виготовляє її з точки зору розробки один і той самий проектний інститут, який робив інші російські балістичні ракети, у тому числі "Ярс", "Тополь" тощо. І виготовляються вони на тих самих заводах, що і базові міжконтинентальні балістичні ракети (МБР). 

Щодо того, що він собою являє. У принципі це скоріш за все модернізація або повернення до концепту ще радянської ракети, яка називалась "Піонер". Тобто взяли МБР, яка складається з трьох ступенів, один ступінь з неї вилучили, і таким чином скоротили дальність польоту. 

Тобто якщо базова ракета мала дальність від 10 до 12 тис. км, то знявши один з трьох ступенів фактично отримали ракету з меншою дільністю польоту — від 2 до 6 тис. км в залежності від того, яка ступінь використовується.

Якщо говорити про можливість запуску такої ракети з території росії, то базова ракета трьохступенева, наприклад "Ярс" або "Тополь", могла досягати всіх континентів. Забравши одну ступінь отримали ракету, яка не може долітати до Австралії або Південної Америки…

Про запаси складно судити, але вже були заяви, що цих ракет можуть бути одна або кілька одиниць. З іншої сторони, якщо говорити про одне й те саме сімейство ракет, де використовуються ті самі компоненти, то є висока ймовірність, що для виготовлення тестової ракети просто взяли вже існуючу ракету "Ярс" або "Тополь", у яких закінчувався термін придатності, просто зняли одну зі ступенів, і таким чином спробували випробувати цей концепт.  Тобто мова може йти про виготовлення декількох одиниць на рік. 

А якщо ми говоримо про конвертацію вже існуючих ракет, у яких, наприклад, закінчується термін придатності, то кількість їх може бути вища. Але не більше 1-2 одиниць на місяць", — розповів Богдан Долінце.

По материалам: Подробности

Exit mobile version