Site icon Главпост

У Держбюджеті-2025 єдиним і основним пріорітетом є потреби оборони — Підласа (відео)

У Держбюджеті-2025 єдиним і основним пріорітетом є потреби оборони - Підласа (відео)

У проекті державного бюджету на 2025 рік, який 31 жовтня у першому читанні схвалила Верховна Рада, на фінансування сектору безпеки та оборони передбачено 2,2 трильйона гривень. Про це в ефірі національного телемарафону "Єдині новини" розповіла голова комітету ВР з питань бюджету Роксолана Підласа.

"У 2025 році єдиним і основним пріоритетом державного бюджету залишаються потреби оборони. Майже 2,2 трлн гривень будуть спрямовані на сектор безпеки та оборони і на забезпечення видатків, які потребує наше військо.

Далі з великим відривом по розміру видатків ідуть дві категорії: це соціальні виплати та обслуговування державного боргу. Це, на жаль, наша реальність з якою ми зараз стикаємося, тому що всі військові видатки фінансуються з власних ресурсів, тобто з податків, митних платежів тощо, а всі невійськові, гуманітарні, соціальні видатки фінансуються коштом міжнародних партнерів, які ми отримуємо як у вигляді безповоротної допомоги, так і у вигляді кредитів. І ці кредити ми повинні потім обслуговувати, тому на такі високі позиції виходить стаття обслуговування державного боргу…

Загалом на 2023 рік уряд передбачив майже 29 мільярдів гривень на підтримку бізнесу.Найбільша програма, яка вже кілька років у нас працює, це програма "5-7-9", вона функціонує в рамках Фонду розвитку підприємництва для надання пільгових кредитів малому та середньому бізнесу. На неї в 2025 році планується витратити 18 млрд грн, так само як і в цьому році. 

Також буде продовжувати діяти Фонд розвитку інновацій у розмірі 3 млрд грн. Буде продовжуватися підтримка фермерських господарств у розмірі 5 млрд грн. 

Але Рада доручила уряду все-таки переглянути видатки на підтримку бізнесу в сторону збільшення. Зокрема в першу чергу мова йде про сільськогосподарських виробників і фермерів. І це як, наприклад, програми розвитку тваринництва, які ми рекомендуємо уряду відновити в державному бюджеті, так і, наприклад, принаймні 2 млрд грн ми рекомендуємо закласти на гуманітарне розмінування", — розповіла Підласа.

По материалам: Подробности

Exit mobile version