Site icon Главпост

«Мовчання є співучастю у злочині»: Єрмак зробив заяву про «Виконання Статуту ООН»

"Мовчання є співучастю у злочині": Єрмак зробив заяву про "Виконання Статуту ООН"

У Ризі відбулася сьома конференція у продовження першого Саміту миру. Присвячена вона була п`ятому пункту Формули миру — "Виконання Статуту ООН і відновлення територіальної цілісності України та світового порядку". Захід організували Аргентина та Естонія. А також — Латвія та Україна. В тематичній конференції в онлайн-форматі взяв участь керівник офісу президента Андрій Єрмак.

Перш за все дозвольте подякувати Латвії за проведення сьогоднішньої конференції та 3-го парламентського Саміту міжнародної Кримської платформи. Я також хочу віддати особливо шану Естонії та Аргентині, співголовам 5-го пункту формули миру та нашим сьогоднішнім модератором. Дякую всім, що ви з нами, дякую за ваші зусилля для справедливого та міцного миру в Україні. Проблема, яку ми сьогодні розглядаємо, нагадує айсберг: його верхня видима частина — майбутнє України, його підводна частина — це майбутнє світового порядку. Світ уже вдарився по цьому айсбергу, але поки наш корабель залишається на плаву. Наразі це можна зберегти. Вторгнення росії в Україну є 1-ю колоніальної війною 21-го століття, але буде останньою. Ми не можемо брати у цьому участь, але можемо цьому запобігти єдиний шлях — це відновлення системи міжнародних відносин, заснованої на статуті ООН.

"російська війна виявила глибокі тріщини фундаменті міжнародної безпеки, виявила нездатність ефективно реагувати на кричущі порушення її власного статуту. Це підриває фундаментальні принципи організації та ставить під сумнів її ефективність, навіть гірше, сама його легітимність ставиться під сумнів. Отже, відновлення територіальної цілісності України її міжнародно визнаних кордонів — це щось більше, ніж питання справедливості. Це критично важливо для відновлення довіри до міжнародних інституцій і повернення сили міжнародного права. Без цього принципи, закріплені в статуті ООН, стали порожніми словами. Рядки, написані кров’ю, 1 мільйон загиблих у двох світових війнах можуть виявитися марними", — сказав він. 

Отже питання гостре. Або головний арбітр системи міжнародної безпеки втрачає авторитет, залишаючись на майданчику для політичних ігор. Або вона реформується і стає ефективним інструментом захисту миру. Україна може і повинна бути відправною точкою цього процесу. Ми готові. Повне і безумовне виведення російських військ з усієї території України, повторна згадка про незаконну анексію, демілітаризація та деокупація Запорізької АЕС, відновлення свободи судноплавства — це не тільки українські вимоги, це імперативи міжнародного права, це необхідний крок для відновлення справедливості та запобігання подальший ескалації. Світова спільнота не повинна ігнорувати ці питання, бо мовчання є співучастю у злочині. Більше того, це самознищення. Відновлення територіальної цілісності України стане 1-м кроком до більш справедливого та безпечного світу.

По материалам: Подробности

Exit mobile version