itemscope itemtype=»http://schema.org/ImageObject»>
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба під час першого за 12 років повноцінного двостороннього візиту до Китаю провів зустріч з главою МЗС КНР Ван Ї. Дипломати обговорили відносини Києва та Пекіна, російську агресію проти України та мирні ініціативи Китаю. Про це повідомили пресслужби МЗС двох держав.
Як передає МЗС України, головною темою обговорень став пошук шляхів припинення російської агресії та можливої ролі Китаю у досягненні сталого і справедливого миру.
"Переконаний, що справедливий мир в Україні відповідає стратегічним інтересам Китаю, а роль Китаю як глобальної сили миру є важливою", — заявив Кулеба.
Міністр наголосив, що "осійська агресія зруйнувала мир і загальмувала розвиток, а кожен новий день війни тягне за собою нові порушення гуманності та подальшу ерозію справедливості. Тому потрібно завершити війну проти України, відновити мир і прискорити відновлення нашої держави".
Глава МЗС України окремо поінформував колегу про результати Саміту миру в Швейцарії та розʼяснив логіку подальших кроків у впровадженні Формули миру як шляху до справедливого завершення російської агресії.
Дмитро Кулеба довів послідовну позицію України, яка полягає в готовності вести переговорний процес з російською стороною на певному етапі, коли росія буде готова вести переговори доброчесно, але наголосив, що наразі такої готовності з російського боку не спостерігається.
У ході переговорів сторони також обмінялися думками щодо актуального стану та перспектив розвитку двосторонніх відносин, а також міжнародного порядку денного.
Дмитро Кулеба нагадав, що нещодавно Україна розпочала переговори про вступ до Європейського Союзу і це рішення є незворотним. "Пропоную сьогодні обговорити наші двосторонні відносини зокрема через призму майбутнього членства України в ЄС та відносин Китаю з Європою", — зазначив глава української дипломатії.
Глава МЗС України підкреслив, що "російська агресія стоїть не лише на заваді розвитку України. Вона також стоїть на заваді міжнародної стабільності, розвитку добросусідських відносин, і зокрема розвитку торгівлі між Китаєм та Європою".
Як передає МЗС КНР, міністр Ван Ї зазначив, що "криза" в Україні увійшла в третій рік, а "конфлікт" досі триває і є ризики ескалації.
Китай завжди був відданий просуванню політичного вирішення кризи. Китай та Бразилія спільно прийняли "консенсус з шести пунктів", що охоплює "три принципи" врегулювання "конфлікту", "три елементи" мирних переговорів, "три проблеми" гуманітарного захисту, а також запобігання ядерному конфлікту.
Китай вважає, що вирішення всіх "конфліктів" має зрештою відбуватися за столом переговорів, а вирішення всіх "суперечок" має досягатися політичними каналами.
Останнім часом і Україна, і Росія по-різному посилають сигнали про свою готовність до переговорів. Хоча умови та час ще не дозріли, ми підтримуємо всі зусилля, які сприяють миру, і готові продовжувати відігравати конструктивну роль у припиненні вогню, війни та поновлення мирних переговорів. Китай приділяє пильну увагу гуманітарній ситуації в Україні та продовжить надавати Україні гуманітарну матеріальну допомогу.
Міністр Кулеба у свою чергу заявив, що Україна підтримує позицію Китаю щодо тайванського питання і дотримується принципу "одного Китаю".
Україна сподівається спільними зусиллями реалізувати важливий консенсус, досягнутий главами двох держав, зміцнити політичну взаємну довіру, активізувати співпрацю у різних галузях, таких як економіка, торгівля та сільське господарство, а також зміцнити обміни між місцевими містами-побратимами.
Україна надає великого значення думці Китаю і уважно вивчила "консенсус із шести пунктів", досягнутий Китаєм та Бразилією щодо політичного врегулювання "української кризи".
Україна хоче та готова брати участь у діалозі та переговорах з Росією. Звичайно, переговори мають бути розумними та предметними, націленими на досягнення справедливого та міцного миру.
По материалам: Подробности