itemscope itemtype=»http://schema.org/ImageObject»>
Верховна Рада у першому читанні підтримала законопроєкт про можливість добровільної мобілізації в’язнів. Про це повідомила голова пропрезидентської партії "Слуга народу" Олена Шуляк.
"Парламент щойно 281 голосом "ЗА" підтримав законопроєкт №11079-1 про можливість добровільної мобілізації в'язнів, який розроблений за ініціативи наших військових, Міністерства оборони України, Міністерства юстиції України та Генерального штабу ЗСУ, і співавтором якого я стала.
Так, законопроєкт передбачає добровільну участь засуджених у бойових діях. Втім, одного бажання не достатньо: потрібно відповідати вимогам до проходження військової служби в окремих спеціалізованих підрозділах і військових частинах", — написала політик і написала роз'яснення, як відбуватиметься процес мобілізації ув'язнених.
- Для початку ув'язнений від має подати відповідну заяву на проходження військової служби до установи, де відбуває покарання;
- Після цього пройти медогляд у в’язниці і лише після цього його дані потрапляють до ТЦК, де військова частина розглядає можливість мобілізації;
- Після рішення ТЦК відбувається перевірка у військово-лікарської комісії, і лише за умови, якщо фізіологічно-психічний стан ув’язненого відповідає вимогам, його заява разом з пакетом документів надходить до суду, який приймає рішення: задовільне, або ні.
- Якщо рішення суду позитивне, Нацгвардія доставляє засудженого до ТЦК, де формують відповідні спеціалізовані підрозділи військових частин.
Адміністративний нагляд за такими звільненими здійснюватиме командир військової частини, куди вони потрапляють. А ще ці люди будуть брати на окремий облік у військовій частині.
Мобілізації не підлягають ув'язнені за злочини:
- проти основ національної безпеки України;
- умисне вбивство двох або більше осіб, або поєднане із зґвалтуванням;
- сексуальне насильство;
- судимість за скоєння кримінальних правопорушень, передбачених статтями 152-1561, 258-2586, частиною четвертою статті 2861 Кримінального кодексу України, якщо такі судимості не погашені або не зняті в установленому законом порядку.
Нагадаємо, 2 квітня Зеленський підписав закони про зменшення віку для мобілізації з 27 до 25 років, про повторний медогляд для обмежено придатних і про електронний реєстр військовозобов'язаних.
По материалам: Подробности