Site icon Главпост

Законопроєкт про мобілізацію: у Раді розповіли, хто матиме право на відстрочку та бронювання (відео)

itemscope itemtype=»http://schema.org/ImageObject»>
Законопроєкт про мобілізацію: у Раді розповіли, хто матиме право на відстрочку та бронювання (відео)

До законопроекту про мобілізацію до другого читання внесли понад чотири тисячі правок, тому його розгляд у Верховній Раді може розтягнутися на тижні.

Про це в ефірі національного телемарафону "Єдині новини" розповів заступник голови комітету ВР з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, голова постійної делегації України в ПА НАТО Єгор Чєрнєв.

Всі рішення Комітету щодо тих чи інших норм законопроєкту є суто рекомендаційними. Тож що залишиться в остаточному варіанті документа вирішуватимуть депутати у сесійній залі.

"Через те, що кількість правок більше чотирьох тисяч, ми зараз розглядаємо концептуально поблоково — на 16 блоків ми розбили — саме тематику цих правок, які стосуються різних частин цього законопроекту. Сьогодні ми завершили цей поблоковий розгляд. Секретаріат Комітету буде сортувати правки, які підходять чи не підходять і ставити — враховані чи не враховані. Це займе кілька днів і далі ми повернемося в Комітет голосувати по самим правкам…

Сподіваюся, що за наступний тиждень ми зможемо розглянути законопроект у Комітеті, щоб рекомендувати для голосування у сесійній залі…

Комітет лише голосує за те, врахувати чи підтримати чи відхилити правки. Але все одно це рекомендаційний характер. За ті чи інші поправки будуть голосувати у сесійній залі…

Є досить спірні правки, які викликали багато питань у суспільстві. Наприклад, блокування рахунків ухилянтам. На сьогоднішній день комітет вирішив відхилити цю норму. Тобто Комітет буде рекомендувати Верховній Раді не приймати цю норму…

Є механізм, по якому зараз вручаються повістки, до нього додається, наприклад, норма (але це спірне питання) щодо електронного комітету військовозобов'язаного. Тобто ідея в тому, що прибрати ТЦК з вулиць. Якщо він хоче, можна прийти до самого ТЦК і поновити свої дані, можна прийти в ЦНАП, або через електронний кабінет…

Ми наполягаємо, щоб це було право, а не обов'язок людей — реєструвати цей електронний кабінет. Щоб у них було право вибору: можуть прийти до ТЦК оновити дані, або через електронний кабінет. Фінальне рішення буде за сесійним залом…

У Міністерстві оборони обіцяли, що в найближчі місяці система з електронними кабінетами буде створена. Але тут є певна колізія: ми можемо зобов'язувати людей в законопроекті поновити свої дані, але робити це через електронний кабінет, який ще не працює, — такого не може бути…

Відстрочка та бронювання мають дуже багато складових. Є дуже багато людей, які підпадають під відстрочку від мобілізації, починаючи від тих, хто має трьох і більше дітей, ступінь інвалідності — там дуже довгий перелік.

Що стосується бронювання… Є пропозиції — це Національна поліція, прокуратура, ДБР, тобто всі силові структури. Плюс бронювання тільки 50% державних службовців категорії "Б" та "В" чого раніше не було — були заброньовані майже всі", — розповів Єгор Чернєв.

По материалам: Подробности

Exit mobile version