Site icon Главпост

Як переселенцям за кордоном дистанційно отримати е-лікарняний

itemscope itemtype=’http://schema.org/ImageObject
Як переселенцям за кордоном дистанційно отримати е-лікарняний

Міністерство охорони здоров'я України спростило оформлення лікарняних для переселенців за кордоном, які стали тимчасово непрацездатними. Про це повідомляє пресслужба МОЗ.

Формувати медичний висновок можна під час дії воєнного стану та трьох місяців після його скасування.

Йдеться про такі категорії непрацездатності:

У цих випадках громадяни України мають право на оформлення електронного лікарняного та отримання соціальних виплат.

Щоб це зробити, перш за все, потрібно зв’язатися зі своїм сімейним/лікуючим лікарем. На період дії воєнного стану це можна зробити за допомогою месенджеру чи електронної пошти.

Для формування Медичного висновку про тимчасову непрацездатність лікар повинен отримати підтвердження підстави набуття тимчасової непрацездатності. Таким підтвердженням має бути медичний документ (довідка чи виписка), в якому буде вказаний діагноз/статус пацієнта. Слід зауважити, якщо медичний документ був отриманий за кордоном, лікар може запросити переклад документа українською мовою.

Також важливе уточнення для лікарів: у виданих за кордоном медичних документах зазначається діагноз із використанням Міжнародної класифікації хвороб десятого перегляду (МКХ-10). Тож потрібно враховувати цей класифікатор під час формування МВТН в електронній системі охорони здоров’я.

Формувати медичний висновок за такою процедурою можна під час дії воєнного стану та протягом трьох місяців після його припинення або скасування.

По материалам: Подробности

Exit mobile version