У Києві виступили проти вивчення російської мови у школах

Батько учня 279-ї київської школи звернувся до керівництва закладу з проханням замінити російську мову іншим предметом.

За словами Олега Седька, батька п’ятикласника, викладання мови "країни-агресора" в Україні – неприпустимо. Тому обурений чоловік написав заяву на ім’я Лесі Дорош, директора школи.

"Ага, ось: прошу замінити моєму синові, учню 5-А класу, уроки російської мови на уроки польської або на будь-який інший предмет, оскільки вважаю популяризацію російської мови в умовах війни Росії проти України неможливою", – зачитує чоловік заяву.

Ідею керівництво школи не підтримало, надіславши у відповідь Седьку листа, який той опублікував у Facebook. Там зазначено: "Ваш син Орест, знаючи російську мову, зможе в оригіналі прочитати твори Булгакова, Ахматової, які жили і творили у нашому місті, а головне – прочитати прозові твори та "Щоденник" Тараса Шевченка, який він, до речі, писав російською. А також порозумітися з друзями, однокласниками, які розмовляють російською".

Така відповідь не влаштувала обуреного батька. Після заяв Седька до Міносвіти вивчення російської мови для його сина скасували.

"У нас російська вже років десять вивчається: через двомовність, яка в місті існує, і була така потреба, тож батьки звернулись тоді з проханням – це десь 2007 рік був – про вивчення російської мови. У нас якраз були кадри, можливість – і з 5-го класу почали діти вивчати, і проблем ніколи не було щодо цього", – зазначила директор школи.

Як розповідає заступник директора департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міносвіти Сергій Дятленко, російська може бути в школі мовою навчання, вона може викладатися як мова національних меншин або як курс за вибором – як факультатив.

"У першому випадку виходить, що це мова навчання, і всі батьки знають, яка це школа, і тут питання про відмову чи невідмову не стоїть, – пояснює чиновник. – У другому варіанті, коли вона вивчається як мова національних меншин або друга іноземна, – тут є найбільш заплутаний випадок, тому що це, по-перше, передбачається робочими навчальними планами, які мають формуватися з урахуванням думки батьків обов’язково. І у третьому випадку – якщо вона вивчається за рахунок курсів за вибором або факультативів – діти можуть вільно відмовитись від її вивчення", – зазначив Дятленко.

Вся лента новостей - Блоги - Подписаться на Glavpost
новости сети
comments powered by HyperComments
главное
мнения
главное за сутки
последние новости
соцсети
лента блогов
лучшие блоги за сутки
tabloid
фото glavpost
История